5 Niedziela WIELKIEGO POSTU                                    29.03.20.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do prywatnej modlitwy Gorzkich Żali, czy Drogi Krzyżowej. Można też znaleźć te nabożeństwach w programach telewizyjnych, czy w internecie. Zachęcam też do poszukania dobrych nauk rekolekcyjnych na Wielki Post. Jest ich wiele do wyboru i warto z nich skorzystać.
  2. Przypomnę, że dekretem Ks. Arcybiskupa, zawieszone nadal zostają wszelkie nabożeństwa, poza Mszą św. Nie będzie zatem Gorzkich Żali, nie będzie Drogi Krzyżowej w piątek, nie będzie różańca w czwartek, czy koronki do MB w piątek…. Co więcej – ograniczona została liczba obecnych na Mszy św. do 5 wiernych. No cóż – musimy to przetrwać. Pamiętajmy o modlitwie indywidualnej, w rodzinach z pomocą środków masowego przekazu.
  3. Msze św. we wtorek rano o godz. 9.00, w pozostałe dni o 18.00. W niedziele Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 15.30. Pół godziny przed każdą Mszą okazja do sakramentu pokuty. Chcemy też włączyć się w ogólnonarodową adorację NS: w dni zwykłe – pół godziny przed Eucharystią (z wyjątkiem piątku), w niedziele od godz. 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament (NS) i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja NS w godz. 17.30 – 18.00.

pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 9.00 udam się do chorych z posługą sakramentalną. Chorych zgłaszać można po każdej Mszy św. w zakrystii. Okazja do pojednania się z Bogiem 17.30 – 18.00. Adoracja NS po Mszy św. – do 19.30.

pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. z nauką i różaniec z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 9.00.

1. Przypomnę, że przez Wielki Post zbieramy daninę diecezjalną. Koperty na daninę są wyłożone na stoliku za ławkami, oraz na półce z gazetami. Można też wpłacać ofiary na konto parafialne, które umieszczone jest na naszej stronie internetowej: www.parafia.zakrzewo.pl
  2. Można już składać do skarbony pod chórem ofiary na kwiaty i świece do Grobu Pańskiego.
  3. Ze smutkiem informuję, że zawieszone zostały dostawy PK i GN. Światełkiem w tunelu jest to, że przekazano nam 10 egzemplarzy książeczki: „5 minut z Bogiem” na miesiąc kwiecień. Cena: 2 zł.

Zapowiedzi przedślubne (2):

– Masztalerz Łukasz, st. w. zam. w Palędziu

– Księżniak Sylwia, st. w. zam. w Zakrzewie.