Logowanie

Ogłoszenia parafialne

                2 Niedziela w ciągu roku                                     19.01.20.                   
 

       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy dziś do tak zwanego „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
 2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwi bądźmy”. Uczyńmy, co tylko w naszej mocy, aby intencje te polecać Bogu w naszej osobistej i wspólnej modlitwie.
 3. Msze święte: we wtorek rano o godz. 9.00, w pozostałe dni o 18.00. Biuro parafialne czynne przez pół godziny po każdej wieczornej Eucharystii.
 4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 5. W środę Msza św. w łączności z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek – piętnaście minut przed wieczorną Eucharystią różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. O godz. 17.00 zapraszam na katechezę przedbierzmowaniową młodzież klas VIII.
 7. Natomiast w piątek o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę, w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, prośmy o łaskę, aby Pan również zechciał nawrócić naszych opornych na wiarę parafian.
 9. Pół godziny przed pierwszą niedzielną Eucharystią odmówimy różaniec.
 10. Zakończył się czas kolędowych wizyt duszpasterskich. Wszystkim Wam za życzliwe przyjęcie, za szczerą rozmowę, za dobre rady, za każdy przejaw Waszej troski (każdego niemal dnia znaleźli się chętni kierowcy, którzy zawozili nas i przywozili z kolędy; rzadko kiedy wracaliśmy z ministrantami głodni i spragnieni), za Waszą hojność (zebrałem dla parafii ok. 3 tys. zł.), składam Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję ministrantom za ich wspaniałą służbę – bardzo mi pomogli w pokonywaniu ciemności i docieraniu do kolejnych domów.

Przy okazji dziękuję także wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kościół w ubiegłą niedzielę – drugą miesiąca. Składka była wyższa niż zazwyczaj, dzięki czemu mogę spokojnie uzupełnić zapas opału na dalszą część zimy.

 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Radio Emaus.
 2. Polecam lekturę prasy katolickiej. W PK – o kobiecie, która pokazała, jak ocalić wiarę w Chrystusa w czasach zamętu, czyli o Chiarze Lubich; dokąd idzie papież; o podatku cukrowym; w GN – skąd bierze się pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji NS; o sanktuarium w Starej Wsi; przepis na doskonały domowy chleb; w MGN – łamigłówki, krzyżówki i zagadki na czas ferii zimowych; dom kard. Stefana Wyszyńskiego – w co się bawił, jak był mały; plakat z Dawidem Kubackim.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku;
 • 24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
 • 26 I – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.