DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                           17 marzec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
  2. W minionym tygodniu przeżyliśmy piękną uroczystość – bierzmowanie naszej młodzieży. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przebiegu uroczystości: młodzieży bierzmowanej, świadkom bierzmowania, ich rodzicom i najbliższym; pani organistce, szafarzom (byli w pełnym komplecie), panu Janowi (było nam ciepło), panu, który zaopatrzył biskupa i księży w pyszne ciasto, całej służbie liturgicznej, całej wspólnocie. Bóg zapłać za dar ołtarza – tym razem był to piękny obrus na ołtarz. Użyjemy go na święta wielkanocne. Młodzież może zgłaszać się po kartki z bierzmowania lub metryki po Mszy św. do zakrystii.
  3. Włączmy się w przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę wspólnotową. Zapraszam:

– w piątki o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego; o 18.00 – Msza św. i po niej Droga Krzyżowa;

– w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale i zaraz po nich dodatkowa Msza św.

1. We wtorek Msza św. rano o godz. 9.00 – czcić będziemy św. Józefa, oblubieńca NMP, w pozostałe dni Msze św. o godz. 18.00.
  2. W środę Msza św. w łączności z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek – piętnaście minut przed wieczorną Eucharystią różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.

Pół godziny przed pierwszą niedzielną Eucharystią odmówimy różaniec.

1. Członków Caritas Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek, 17 marca, o godz. 19.30, na plebanię.
  2. Jednym z obowiązków, wynikających z realizacji 5 przykazania kościelnego, jest materialne utrzymanie Kościoła. Stąd tradycyjnie przez okres Wielkiego Postu zbiera się w kościołach daninę diecezjalną. Dołączmy i my do spełnienia tej powinności względem diecezji. Koperty na daninę są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione koperty wraz z ofiarą, można będzie składać w wielkopostne niedziele do koszyków, w czasie składki, lub codziennie po Mszy św. do zakrystii. Są też jeszcze do zabrania na półce obok gazet i na stoliku za ławkami ulotki o odpisie 1% podatku na działalność Caritas Poznańskiej.
  3. Polecam lekturę prasy katolickiej. W GN – o nowoczesnych formach jałmużny; o św. Józefie; o herbacianych plantacjach w indyjskim stanie Kerala; kolejne rozważanie „Droga krzyża”. W MGN – czy mamy zdjęcia Jezusa; po co nam dziś pustynia; są też naklejki do kalendarza wielkopostnego. W PK – o cenie i wartości celibatu księży; o strajku nauczycieli; piątka bez plusa. W MPK – o tym, jak możemy w Wielkim Poście zbliżyć się do Jezusa; jest też kolorowanka o Owcą Magdą o kolejnej części Mszy św. – przemienienie.