Logowanie

Ogłoszenia parafialne

 

               DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      15 września 2019

 

       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Kościół rozpoczyna dziś kwartalne dni modlitw. Na początku roku szkolnego i katechetycznego poleca w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego wołania Kościoła.
 2. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.
 3. Jeszcze raz przypominam o dzisiejszym rajdzie rowerowym do Palędzia. Wyruszamy spod kościoła o godz. 13.00 z dobrym humorem i ewentualną wałówką. To jednak trochę potrwa – a jeść się chce. Na miejscu będziemy piec wysokiej jakości kiełbasy, ale nie samym mięsem i chlebem żyje człowiek…
 4. Msze św. w tym tygodniu:

– we wtorek – rano – o godz. 9.00,

– w pozostałe dni – o godz. 18.00.

 1. W środę obchodzimy święto świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej i Polski. Są to też imieniny ks. Arcybiskupa Metropolity. Drogiemu Solenizantowi życzymy już dziś „Szczęść Boże!”
 2. W czwartek – piętnaście minut przed wieczorną Eucharystią różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Młodzież klas VIII zapraszam na katechezę przedbierzmowaniową, w czwartek o godz. 17.00 do kościoła.
 3. W piątek o 1745 koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.30 zapraszam w piątek na probostwo, na spotkanie Radę Duszpasterską.
 4. Pół godziny przed pierwszą niedzielną Eucharystią odmówimy tradycyjnie różaniec. Natomiast między Mszami o godz. 9.00 a 11.00 odbędzie się, z inicjatywy grupy przygotowującej nas do peregrynacji, adoracja NS, połączona z specjalnie przygotowaną medytacją modlitewno – muzyczną.
 5. Polecam lekturę prasy katolickiej… W PK o zmianach w kodeksie pracy i podatkach; cios w plecy – czyli 17 września 1939; o rodzinnym odkrywaniu świata; o liście współczesnych świadków wiary. W GN o …

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • w środę, 18 września – święty Stanisław Kostka, patron młodzieży polskiej i Polski;
 • w piątek, 20 września – święty Andrzej Kim Taegon, pierwszy kapłan koreański i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
 • w sobotę, 21 września – święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista. Zanim Chrystus go powołał, był celnikiem w Kafarnaum. Apostołował w Palestynie wśród Żydów. Dla nich między 50 a 60 rokiem napisał księgę Ewangelii. Wskazywał, że to właśnie Chrystus jest wyczekiwanym od dawna Mesjaszem, że na Nim potwierdziły się starotestamentalne proroctwa i zapowiedzi.