7 Niedziela w ciągu roku                                     23.02.20.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, siódma niedziela, zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. Na zakończenie tego czasu chciałbym rozdać tym, u których w tym roku nie było kolędy, bardzo zgrabne kalendarzyki z hasłem roku duszpasterskiego.
  2. We wtorek Msza św. rano o godz. 9.00 w pozostałe dni (z wyj. środy) o 18.00.
  3. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26 lutego, posypaniem głów popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 16.00 (zwłaszcza z udziałem dzieci) i 18.00. Po każdej Mszy zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
  5. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Potraktujmy bardzo poważnie to wymaganie prawa kościelnego.
  6. W czwartek, piętnaście minut przed Eucharystią różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii; w piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:

– w piątki – po wieczornej Eucharystii (ok. godz. 18.25) nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

– w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale (tym razem kazania pasyjne głosić będzie proboszcz par. pw. Bł. Jerzego Popiełuszki na Plewiskach – ks. Rafał Grochowiak), zaraz po nich dodatkowa Msza św..

1. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.
  2. Najbliższy tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
  3. Pół godziny przed pierwszą niedzielną Eucharystią odmówimy różaniec.
  4. Polecam lekturę prasy katolickiej. W GN – o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji; Jak wytrzymać informacyjne tsunami; w PK – o adhortacji o Amazonii; dieta Polaka; rozmowy z narzeczonymi. Jest też dołączony kolejny tomik: „5 minut z Bogiem” na każdy dzień marca.