32 Niedziela zwykła                                             10.11.19.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Składka z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca (tzw. „gospodarczej”) przeznaczona jest na opał na zimę dla naszej świątyni. Ciągle przymierzamy się do nowego ogrzewania, ale póki co, musimy używać dotychczasowego pieca miałowego. Dziś, po Mszy o 11.00 zapraszam grupę przygotowującą peregrynację ikony Jasnogórskiej, członków Rady Duszpasterskiej, Rady Ekonomicznej, szafarzy, ministrantów i pozostałe Grupy Duszpasterskie na chwilę adoracji NS w kościele, a potem na spotkanie w salce parafialnej.

Po Mszy św. rozdawane będą obrazki z NMP Częstochowską i modlitwą o dobre przeżycie peregrynacji. Zachęcam do odmawiania tej modlitwy. Natomiast za tydzień będzie można nabyć po każdej Mszy św. różnego rodzaju elementy do ubrania domów, trasy przejazdu ikony Jasnogórskiej. Polecam gorąco.

1. We wtorek Msza św. o godz. 9.00, w pozostałe dni – (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 18.00.

* Spowiedź święta – pół godziny przed każdą Mszą św.

* Biuro parafialne – przez pół godziny po każdej Mszy św. wieczornej.

1. Jutro, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Zgodnie z zapowiedzią, jutro o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. koncelebrowana przy grobach pomordowanych w czasie II Wojny Światowej (tam, gdzie dotąd). Zapraszam do licznego udziału. Składka poniedziałkowa przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. We wtorek, II miesiąca, po Mszy św. (czyli ok. godz. 9.30), zapraszam wszystkich seniorów na spotkanie przy kawie, na plebanię.
  3. W środę o godz. 18.00 Msza św. w łączności z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, o godz. 17.00 zapraszam na katechezę przedbierzmowaniową młodzież z kl. VII. To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie, a dotąd zgłosiło się niewiele osób. Przypomnę, że warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania jest m.in. udział w trzyletnim cyklu katechez parafialnych.
  5. W czwartek – piętnaście minut przed wieczorną Eucharystią różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Natomiast w piątek o 1745 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, ok. godz. 12.00 zapraszam chętnych do obejrzenia niezwykle ciekawego filmu „Eugenika”. W pakiecie kawa i ciasto.
  7. Polecam lekturę prasy katolickiej. W PK – o Święcie Niepodległości; abp Polak o kryzysie w Kościele i drogach wyjścia z niego; nie dla eutanazji; fonoholik w sieci W GN – Pokolenia Niepodległej; Polak – katolik: czy można tak mówić; co o. Leon Knabit sądzi o upadkach ludzi Kościoła; węże w sejmie, czyli parlament od kuchni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek, 11 listopada – św. Marcin z Tours, biskup;
  • we wtorek, 12 listopada – święty Jozafat, działający na początku XVII wieku apostoł jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich;
  • w środę, 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku, których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie;
  • w sobotę, 16 listopada – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska, patronka najważniejszego sanktuarium maryjnego na Litwie, także bardzo bliskiego Polakom;
  • w niedzielę, 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska. Po śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się bez reszty ubogim i zaniedbanym.