SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    21 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękując Bogu za dzisiejsze spotkanie na niedzielnej Mszy Świętej, prośmy, byśmy nigdy nie zatracili „najlepszej cząstki” naszego życia, jaką jest autentyczna więź miłości z naszym Stwórcą.
  2. Trwa do 27 lipca mój urlop. Przypomnę, że:

– przez ten czas zastępują mnie kapłani z Dąbrówki i w razie nagłej potrzeby: do chorego, czy zgonu, z nimi proszę się kontaktować.

– nie będzie przez ten czas czynne biuro parafialne;

– nie będzie Mszy świętych w dni powszednie;

– klucze od kościoła będą na ten czas w posiadaniu państwa Ganclarskich.

1. W przyszłą sobotę i niedzielę, z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla wszystkich ich użytkowników.
  2. Polecam lekturę prasy katolickiej. Do naszej dyspozycji są wyłożone na półce pod chórem: Gość Niedzielny, a w nim jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy; dlaczego w Polsce brakuje leków; o najważniejszym sanktuarium maryjnym na Słowacji. W Przewodniku Katolickim – zdążyć przed kryzysem kapłaństwa; ile jeszcze dzieci musi zginąć; tajemnica księżyca; św. Szarbel szuka współpracowników.

W tym tygodniu patronują nam:

• 22 VII – Święta Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana;
  • 23 VII – Święta Brygida (ok. 1302-1373), patronka Europy;
  • 24 VII – Święta Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku;
  • 25 VII – Święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła;
  • 25 VII – Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
  • 26 VII – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.